Nemecká kvalita za cenu, ktorá Vás poteší

Preferujete nemeckú kvalitu a funkčnosť? Krásny pohľad na oheň? Láka Vás predstava ako oddychujete pri praskajúcom horiacom dreve?

Tieto predstavy si splníte s novými krbovými vložkami Spartherm GLOBAL. Séria krbových vložiek GLOBAL je určená pre tých, ktorí nechcú popustiť z kvality, ale za cenu, ktorá poteší každý rodinný rozpočet. Sen o kvalitnom krbe sa môže stať realitou. Navyše vám môže me miesto teplovzdušného krbu vyčarovať akumulačný alebo hoc i teplovodný krb vďaka voliteľnému príslušenstvu, ktoré je možné na tieto krbové vložky inštalovať.

Kozubové vložky Global ponúkajú:

• viditeľnú eleganciu a precízne technické vyhotovenie

• moderný dizajn s maximalizovaným pohľadom na oheň

• veľmi vysokú účinnosť

• širokú ponuku modelov a typov

• novú technológiu spaľovania

• patentovaný horevýsuvný mechanizmus pre otváranie dverí

• testované podľa najnovších požiadaviek

• efektívne vedenie a ohrev vzduchu do ohniska pre optimálny oplach skla a tak zaistenie čistého skla dverí

• zníženie emisií popolčeka

• rýchle a spoľahlivé výrobné a dodacie lehoty

• najnovšiu technológiu za rozumnú cenu

• s horevýsuvnými a otváracími dvierkami

 

DETAILY SÚ DÔLEŽITÉ – O kozubových vložkách Global bližšie

Malé detaily robia z GLOBALu elegantné a zaujímavé krbové vložky. Vhodné do každého interiéru.

Široká škála voliteľného príslušenstva Na krbové vložky je možné dodatočne nainštalovať širokú škálu voliteľného príslušenstva pretože adaptér pre vývod spalín je riešený smerom nahor. Je kompatibilný s akumulačnými výmenníkmi Helix, Thermobox a teplovodný výmenník Aquabox. Akumulačné výmenníky zabezpečia akumuláciu tepelnej energie z dymu a po dohorení ju ešte dlhú dobu dokážu sálať do priestoru kde krb stojí. Teplovodný výmenník Aquabox premení váš krb na teplovodný. Pre zlepšenie kvality horenia je vhodná regulácia horenia Globalmatic.
Na kozubové vložky Global, tak ako je to aj u pri iných modeloch Spartherm, je možnosť inštalácie dodatočnej akumulácie vďaka akumulačným platniam Eboris, ktoré sa jednoducho inštalujú na vonkajší plášť krbovej vložky.

Výstelka ohniska
Bočné a zadná stena ohniska sú vyrobené z tmavého vermiculitu, ktorý je drážkovaný a je odolný voči vysokým teplotám (do 1.250°C). Všetky diely sú oddelené a jednoducho demontovateľné. Dno ohniska je zo svetlého šamotu a bez popolníka. Vďaka výstelke krbové vložky Global dosahujú dobré hodnoty emisií a sklo dvierok ostáva dlho čisté.

Dverecaminus design global krby
Dvere sú konštruované z decentného oceľového rámu lakovaného čiernou tepluodolnou farbou, v ktorom je osadené teplu odolné keramické sklo. Vďaka tesneniu sú dvierka dostatočne tesné a podporujú kvalitné spaľovanie.

Elegantné rukoväte na dvierkach
Rukoväte na hore výsuvných dvierkach sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, ktorá podporí štýlovosť a eleganciu krbu. Pri otváracích dvierkach je rokoväť vyrobená ako špirála z nehrdzavejúcej ocele a spĺňa posledné trendy.

Páčka pre ovládanie regulácie horenia
Páčka pre ručnú reguláciu vzduchu na horenie je tichá a vďaka nej je nastavenie vzduchu veľmi jednoduché.

PRÍSLUŠENSTVO, KTORÉ SA VÁM BUDE PÁČIŤ

Vďaka príslušenstvu, ktoré je možné doobjednať ku každej krbovej vložke GLOBAL sa váš krb môže zmeniť z obyčajného teplovzdušného krbu na akumualčný alebo i teplovodný.

Modulový systém pre akumuláciu tepla – HELIX
Akumulačný výmenník Helix (grécky = skrutkovica, špirála) ponúka pravdepodobne najviac individuálne riešenia pre akumuláciu tepla. Horúce spaliny prúdia špirálovite v akumulačných prstencoch, čo umožňuje vynikajúcu akumuláciu tepla v akumulačnej mase. A vďaka tomu neskôr dlhodobé a rovnomerné uvoľňovanienie tepla do okolitého priestoru. Akumulačná masa je tvorená prstencami, ktoré sa vyskladajú v potrebnom počte.

Vďaka štyrom veľkostiam modulov, ale i možnosti individuálneho naprojektovania dĺžky ťahu, je možné zvoliť  tú správnu veľkosť výmenníka a akumuláciu presne naprojektovať podľa tepelných potrieb  priestoru.

 

caminus design global krby

Akumulačný výmenník pre akumuláciu tepla – THERMOBOX
Thermoboxy sú dodávané v dvoch veľkostiach. Sú naplnené granulami vyrobených z Magnethermu. Thermobox absorbuje teplo zo stúpajúcich horúceho dymu z ohniska. Následne sa aj po dohorení naakumulované teplo postupne uvoľňuje do priestoru.
Vzhľadom na ich kompaktné rozmery nezaberajú veľa miesta. Sú ľahko a rýchlo inštalovateľné. Ponúkajú alternatívu  akumulácie za prijateľné cenu.

Regulácia horenia – GLOBALMATIC
Charakteristika automatickej regulácie horenia Globalmatic:

• kompaktná riadiaca jednotka s displejom pre montáž pod omietku

• ovládanie vonkajšej vzduchovej klapky

• automatické ovládanie spaľovania aktivované kontaktom na dvierkach krbovej vložky

• pohodlné používanie s diaľkovým ovládaním

• jednoduchá inštalácia

• optická a akustická signalizácia alarmu

• možnosť ručného ovládania počas výpadku prúdu

Krbové vložky GLOBAL splnia to čo očakávate. Za výbornú cenu získate krásny pohľad na oheň počas dlhej doby. Zárukou kvality je samotný nemecký výrobca – firma Spartherm.

zdroj informácii: www.inspire.sk

Menu